Gider Açma,  yapıları oluşturan tesisat bölümlerinden biri giderlerdir. Giderde tıkanma olduğu zaman beraberinde önemli sorunlar da görülebilir.

Gider Nedir?

Su ve atıkların doğru yere ulaşmasını sağlayan tesisat bölümü gider olarak tanımlanabilir. Örneğin mutfak lavabosunun bağlı olduğu boru tesisatı gider gibi düşünülebilir. Akan su ve dökülen sıvılar buradan geçerek farklı bir yere gider. Ancak klozetler daha yaygın şekilde gider olarak tanımlanmaktadır.

Dışkıların kanalizasyona ulaşmasını sağlayan gider tesisatı daha büyük bir öneme sahiptir. Gider açma işlemlerine olan ihtiyaç ise bu tesisattaki tıkanıklıklardır. Bir nedenle tıkanan gider boruları, hangi alanda bulunuyorsa bu bölümün kirlenmesine neden olabilir.

Gider Açma İçin Ne Yapılır?

Gider ve Tıkanıklık AçmaBir tesisatın tıkanması halinde, örneğin klozet tıkanıklığı giderme işlemi gerekliyse, bu gibi durumlarda firmamız uzman bir müdahale yaparak gider açma sürecine girecektir. Tarafımızda bulunan aletlerle beraber nerede gider olduğu bulunur ve uygun malzeme kullanılarak tıkanıklık açılır. Tıkanma nedenini bulmak en önemli konulardan biridir.

Bunun sonrası hızlı bir şekilde tıkanıklığı açmak olacaktır. Basit tıkanıklıklarda ve zorlu sorunlarda her türlü sizlerin problemini kısa sürede yok etmekteyiz. Su basan alanların daha kötü duruma gelmesini engelleyerek hızlı müdahale yapmakta ve zararınızı en aza indirmekteyiz. Açılacak olan bölüme doğru müdahaleyi yapacak bir ekibimiz vardır ve bu açıdan da avantajı hissedersiniz.

Giderlerde Tıkanma Sorunu Olmaması İçin Ne Yapmalı?

Boru tesisatı tıkanmaması için yapılacak bazı uygulamalar vardır. Öncelikle hangi alandaki tesisat olursa olsun, içerisine yabancı cisim atmamak gerekir. Tuvalet gideriyse, kadın pedi, bebek bezleri, bez gibi malzemeler atılmamalı! Mutfak lavabosu için de çay posaları çöpe atılmalı, donacak yağ gibi maddeler dökülmemelidir. Taneli yiyeceklerin geçmemesi için filtre eklenebilir. Bu sayede uzun süre sorunsuz olarak kullanım sağlanır.

Ayrıca aralıklı şekilde lavaboları açmak üzere marketlerdeki deterjanlardan kullanabilirsiniz. Basit çözümlerle birlikte tıkanıklık açma sorunu daha geç bir tarihe ertelenecektir. Bina eskiliği durumuna göre de işlemler yapılabilir. Yeni binalarda kullanım süresi daha az olduğu için sorun çıkma potansiyeli de azalır. Her türlü tıkanıklık açma sorunu için firmamıza başvurun ve taleplerinizi iletin.