Lavabo tıkanıklığı neden oluşur? Boru olan her bölgede tıkanma sorunu görülebilir. Bazı tıkanıklıklar bilindik yöntemleri ile basit şekilde çözümlenirken, ciddi anlamda olanlar ise çeşitli araçlar ve tıkanıklık açma robotu ile müdahale edilir.

Banyo Lavabosu Tıkanıklığı Açma

Kurumsal bünyemizde boruların olduğu tesisata yönelik ideal çözümler sunmaktayız. Hem personel altyapımız hem de teknik açıdan güçlü donanımımızla hızlı çözümler getirmekteyiz. Banyolarınızda ve lavaboda oluşan tıkanıklıklarda aynı durumu sunuyoruz.

Lavabo Tıkanıklığı AçmaÇeşitli nedenlerden dolayı banyo lavabosunda tıkanık oluşabilir. Saç tellerinin içeride birikmesi, burun temizlemeye bağlı oluşan kirler, binada eskiden kalan tıkanıklık nedenleri gibi sıralama yapılabilir. Bu gibi hallerde önce kendiniz bazı uygulamalar yapabilirsiniz.

Bu uygulamalar:

  • Sirke ve tuz ile lavabo tıkanıklığı açma,
  • Karbonat ve sirke kullanarak lavabo tıkanıklığı açma,
  • Tıkalı gider açma aparatı kullanarak,
  • Marketlerde satılan lavabo açıcı ürünler kullarak yapılan uygulamalardır.

Örneğin saçlar görünür yerdeyse ve alabilecek durumdaysanız, lavabo altındaki hortumu temizleme imkanınız varsa kendi olanaklarınızla bunu yapabilirsiniz. Eğer bunu yapsanız da sorun çözülmeyecek gibiyse, firmamıza başvurarak talepte bulunabilirsiniz. En kısa sürede size ulaşılacak ve çözüm sağlanacaktır.

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır?

En sık tıkanmaların olduğu alanlardan biri de mutfak ve banyo olarak düşünülebilir. Yiyeceklerden kopan parçaların delikten içeri girmesi, donan yağ atıkları, çay posası veya benzeri maddeler tıkanma nedenleridir. Bu durumun oluşmaması için filtre yerleştirilmesi önerilir. Ayrıca katı maddeleri dökmemek gerekir. Delik büyüklüğü doğrultusunda işlem yapılmalıdır. Belli aralıklarla lavabo açıcılar kullanmak, arada bir kaynar su dökmek uzun vadede büyük tıkanmaların önüne geçecektir.

İş Yeri Lavabo Tıkanıklığı Nedenleri

İş yerlerindeki lavaboların tıkanması genellikle kullanılan malzemelerin deliklere kaçması ile ilgilidir. Örneğin sürekli toz çıkan ve lavaboya atılan atıklar tıkanmaların en önemli nedenidir. Nasılsa gider mantığıyla hareket etmemeli ve lavaboyu açma gibi durumlara maruz kalmamak için, katı madde konmamalıdır. İş yeri özellikle üretim odaklı bir firmaysa ve materyal çeşitleri fazla ise, bu konuda personellerin de eğitim alması önemlidir. Ayrıca döküldükten sonra, katılaşan herhangi bir madde de lavabodan içeri dökülmemelidir. Nasıl olsa bir şey olmaz mantığı ile yapılan yanlış uygulamaların sonuçları maddi manevi zarara uğratabilir.

Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açma

Firmamız bünyesinde Kırmadan Tıkanıklık Açma hizmetleri verilmektedir. Yani hangi alanda tıkanıklık varsa, robotla hızlı biçimde açma işlemi yapılır. Başvuru yaparken ne gibi bir tıkanıklık olduğu hakkında bilgi verebilir ve süreci hızlandırabilirsiniz. Siz müşterilerimize en kısa sürede etkili çözümler sunmayı taahhüt ederiz.